Про школу

Головна » Про школу   

 

Войнашівська загальноосвітня школа І-Ш ступенів

 розташована у центрі промислового комплексу станції Бар.

Історія сягає 1888 року, коли в хаті селянина Крикливого Д ем 'яна було відкрито Войнашівську школу грамоти з однією класною кімнатою та  шістнадцятьма учнями.

З 1917 року вона стала носити назву трудової школи і тепер уже розташовувалась у панському маєтку в центрі села Войнашівка.

Село це має прадавню історію. У ХVП столітті на території, яку воно займає, відбувалися безперервні війни українського народу проти татаро-турецької навали, тобто йшла війна. Звідси і пішла назва - Войнашівка.

У 1932 році трудова школа була перетворена в семирічку.

А в 1938 році було закінчено будівництво нового двоповерхового приміщення середньої школи, яка в червні 1941 року дала свій перший випуск десятикласників.

Із-за шкільної парти на фронт пішло добровольцями 12 юнаків разом із директором школи Слободянюком Дмитром  Онуфрійовичем.  Повернулися з фронту лише 2 юнаки.

Після війни школа почала працювати 9 квітня 1944 року. Проте діти навчалися надворі, біля спаленого фашистами приміщення. Не було зошитів, підручників. Писали на мішках з цементу. Школа відбудовувалась. 

Перший  післявоєнний випуск  10 класу  відбувся у 1957 році.

 У  2005-2006 навчальному році у капітально відремонтованому за рахунок соціальних інвестицій приміщенні випускався  50 випуск Войнашівської школи.

Нині у школі навчається  422 учнів.